Mistři ČR v kolové juniorů 2024

Mistři ČR v kolové juniorů 2024

Úspěchem skončilo mistrovství ČR v sálové cyklistice juniorů, které uspořádal oddíl TJ MILO Olomouc v Olšanech u Prostějova. Ve finálovém turnaji se představily dva zlínské týmy. Zlín 1 ve složení Jáchym Baxa, Richard Baxa a Zlín 2 ve složení Kryštof Struhař, Dominik Matras.

Jáchym i Richard vyhráli svou skupinu a v semifinálovém utkání nastoupili proti zlínské dvojce, kterou přehráli jednoznačně v poměru 12:1 a tím si zajistili účast ve finálovém utkání MČR. Zlín 2 naopak bojoval o bronzovou medaili proti domácímu týmu MILO Olomouc. Po bezbrankovém poločase se z třetího místa nakonec radoval domácí tým, který zvítězil v poměru 2:1.

Finálové utkání svedli proti sobě Zlín 1 a tým Šitbořic 1. Zlínští se v první polovině hry dostali do vedení 3:1, ale Šitbořicím se ještě do konce poločasu podařilo srovnat utkání na stav 3:3. V druhém poločase hrály oba týmy ze zajištěné obrany a Zlín šel do vedení po dobře zahraném rohovém úderu. I přes útočnou snahu Šitbořic si Jáchym s Richardem dokázali udržet jednobrankový náskok a po zásluze získali titul mistrů ČR v kolové pro rok 2024. Rovněž si tím zajistili nominaci na ME juniorů v německém Amorbachu, které proběhne 10. a 11. května.

Trenér Milan Liška Chovančík turnaj zhodnotil slovy: „Kryštof s Dominikem jsou v kategorii juniorů první sezónu a už samotný postup do finále MČR byl pro ně velký úspěch. Cíl pro MČR byl postup do semifinále, což se klukům podařilo a jen těsně jim unikla bronzová medaile.“ Chválou nešetřil ani v případě druhého týmu: „Jáchym s Richardem vyhráli s přehledem oba zápasy ve skupině a stejně tak uspěli i v semifinálovém zápase proti oddílovým soupeřům a v dramatickém finále porazili dvojici Šitbořic. Celou sezónu hodnotím jako velmi vydařenou. Od začátku jsme mezi sebou s hráči dobře komunikovali a kluci měli velkou chuť trénovat a zlepšovat se. Osobně jsem rád, že se vynaložené úsilí hráčům vrátilo v podobě zlatých medailí a věřím, že se jim bude dařit i na ME juniorů.“

Výsledky Mistrovství ČR v sálové cyklistice juniorů 2024

1. místo
Sokol Zlín Prštné 1
2. místo
Sokol Šitbořice 1
3. místo
MILO Olomouc
4. místo
Sokol Zlín Prštné 2
5. místo
Sokol Šitbořice 2
6. místo
SK Chodsko

Fotogalerie

https://eu.zonerama.com/Link/Album/11343339