Vítězství v dalším kole 1. ligy U23

Vítězství v dalším kole 1. ligy U23

V sobotu 20.4. 2024 se v Šitbořicích uskutečnilo druhé koli 1. ligy kategorie U23. V soutěži jsme měli dvojí zastoupení a to první družstvo ve složení Jáchym Baxa – Vojtěch Baxa a druhé družstvo reprezentovali Vendelín Helis – Tadeáš Červík.

Druhé družstvo vstoupilo do turnaje porážkou od našeho prvního družstva. To však kluky neodradilo a následnou remízou s kombinovaným družstvem Svitávka/Plzeň v poměru 5:5 a vítězstvím nad Šitbořicema 6:1 slibovalo možnou stíhací jízdu za postupem do finále. Ovšem prohra s Chodskem 3:4 a následná remíza s Chrastavou naši stíhací jízdu zastavila. Konečná prohra se Svitávkou 1 jen potvrdila , že letos bude finále MČR U23 bez účasti našeho druhého družstva.

První naše družstvo po již zmiňovaném úvodním vítězství postupovalo turnajem suverenně. Vítězství nad Chodskem 6:2, kombinovaným družstvem Svitávka/Plzeň 8:1 a Chrastavou 4:0 i Šitbořicema 6:1 slibovalo dobrou připravenost na poslední finálový zápas se Svitávkou 1. Ten ve standardním čase vyhráli v poměru 5:3, avšak díky neadekvátnímu chování hráčů Svitávky a udělení tří žlutých karet byl zápas kontumován na konečných 5:0.

Tímto vítězstvím se kluci ujali vedení v průběžné nominaci na Mistrovství Evropy U23. Ovšem konečnou nominaci rozhodne až Mistrovství České republiky, které se uskuteční 22.6.2024 v Chrastavě.

Konečná tabulka:

GALERIE FOTEK