MČR žáků 2022

V sobotu 11.6.2022 se v Brně uskutečnilo letošní Mistrovství ČR v kolové žáků. Na tento turnaj se nominovalo první družstva Sokola Zlín – Prštné ve složení Richard Baxa – Kryštof Struhař, kteří spolu s Favoritem Brno, Prima Nezamyslice a Chodsko 1 patřili mezi favority. Tuto roli od začátku svým vystoupením plnili. Hned v úvodu jasně přehráli Spartak Přerov v poměru 4:0. Následovala výhra nad druhým družstvem Chodska 7:0, Plzně 5:0 a Libercem 6:0. Kluci jasně dominovali ve všech fázích zápasů, kdy Ríša exceloval v bráně a Kryštof srdnatě bránil. Oba dávali jeden gól za druhým. Až přišlo zaváhání s družstvem Favoritu Brno. Zápas se vyvíjel slibně a v poločase byl poměr skóre příznivý 1:0, Bohužel v druhém poločase kluci z Favoritu nedávali mnoho prostoru k přečíslení a naopak Kryštofovi ubírající síly přinesly vedení brněnské dvojice 2:1. Bohužel i přestože jsme měli v závěru výhodu penaltového úderu zůstal výsledek nezměněný a naše dvojice tak utrpěla první a jedinou porážku v turnaji. V dalších zápasech se dvojice zkoncentrovala a jasně přehráli obě další favorizovaná družstva Prima Nezamyslice 6:0 a Chodsko 1 v poměru 3:0.
Vzhledem k prohře Favoritu Brno s Prima Nezamyslice v poměru 1:2 tak Zlín i Brno mělo stejné množství utržených bodů v turnaji a vzhledem ke sportovně-technickým směrnicím měl o mistrovi ČR rozhodnout dodatečný poločas. V tomto zápase však nepadla žádná branka a následoval penaltový rozstřel. První fáze skončila 1:1 až následný systém „náhlé smrti“ určil vítěze, kdy Favorit vsítil gól avšak Zlín následnou penaltu neproměnil.
Je paradoxní, že Zlín ikdyž za celý turnaj obdržel pouhé dvě branky a jasné skóre 32:2 mohlo naznačit vítěze, tak Mistrem ČR se stalo družstvo Favoritu Brna. Ale takový je sport.
Komentář trenérů: „Byl to úžasný turnaj plný zvratů. Ríša v bráně i v poli exceloval a jasně ukázal svou obrovskou sílu. Ikdyž Kryštofovi v závěru docházely síly, rval se jak lev a nenechal žádnému soupeři nic zadarmo. Titul vícemistrů je však krásný úspěch a je motivací pro další sezónu. Oběma klukům gratulujeme a věříme, že příští rok ten jeden stupínek navíc přidáme.“