Český pohár žáci 2022 - finále

Dne 4.6.2022 se ve Zlíně uskutečnilo finále Českého poháru žáků v kolové. Zlín měl zastoupena dvě družstva a to Sokol Zlín – Prštné I ve složení Richard Baxa-Kryštof Struhař a Sokol Zlín – Prštné II ve složení Dominik Matras – Robert Hobza.

První družstvo do turnaje vstoupilo vítězstvím nad týmovými kolegy 5:0. Ve druhém zápase kluci v poločase vedli nad Favoritem Brno 2. Toto utkání se však nedohrálo, jelikož se jeden z hráčů Brna zranil a protože Honza Červík nemohl dále se zraněním pokračovat, celé družstvo muselo z turnaje odstoupit. Další zápas ze Start Plzeň proběhlo dle předpokladů a Zlín vyhrál 4:1. Dobrá útočná hra a spolehlivé nahrávky bez zbytečných chyb přispěly k další výhře nad Přerovem v poměru 3:0. Kluci tak postupně kráčeli k vítezství, kdy porážkou Chodska 1 (6:1) a Chodska 2 (3:0) si zajistili velmi dobrou pozici před posledním zápasem s největším soupeřem turnaje, kterým byl tým Favoritu Brno 1. Kluci do tohoto „finálového“ zápasu vstoupili sebevědomě a hned v úvodu se ujali vedení. Díky útočnému pojetí hry s jistotou Ríši v bráně, tak také v posledním zápase turnaje vyhráli v poměru 6:0. Tým svou hrou v turnaji jasně dominoval a bez ztráty bodu se skórem 32:2 v tomto finálovém turnaji Českého poháru žáků zvítězil. Musím vyzvednout výborný výkon Ríši, který v bráně kryl téměř všechny rány soupeřů a údernou střelou dával jeden gól za druhým. Také Kryštofa musím pochválit za jeho obrannou činnost i významnou podporu v útoku. Družstvo fungovalo velmi kompaktně celý turnaj a kluci se navzájem doplňovali. Výjimečně nepřesné střely ani občasné Kryštofovo padání z kola naštěstí neměly negativní vliv na celkový výsledek

Druhé družstvo si oproti tomu v turnaji nevedli příliš úspěšně. Po úvodní prohře s prvním družstvem prohráli utkání s Chodskem 1. Ikdyž se tento zápas v úvodu vyvíjel velmi příznivě a poločas za stavu 2:3 naznačoval vyrovnaný zápas, konečný stav 2:6 bohužel ukázal slabiny týmu, kterými byly nepřesné přihrávky a tím špatný přechod do útoku. V dalším zápase proti Chodsku 2 kluci hru zlepšili a remizovali v poměru 2:2. Další utkání však už nepřinesly žádné vítezství. Kluci tak postupně prohráli s Favoritem Brno 1 (0:4), Startem Plzeň (1:5) a nakonec i v posledním zápase s Přerovem, kdy přestože v poločase byly síly vyrovnané 1:1, tak díky dvěma zbytečným chybám byly kluci nakonec poraženi v poměru 1:3. Musím vyzdvihnout v několika situacích výborné brankářské výkony Dominika a úpornou obrannou činnost Robči. Ikdyž tomu výsledky neodpovídají, kluci se velmi snažili a žádný zápas nevypustili. Nicméně máme před sebou spoustu práce na zlepšení zejména nahrávek a útočné fáze hry.