4. kolo extraligy v kolové mužů

4. kolo extraligy v kolové mužů

V neděli 2.10.2022 se v Plzni uskutečnilo poslední kolo extraligy elite. Naše družstvo ve složení Ludvík Písek – Miroslav Gottfried měli za cíl bojovat o přední pozice a bojovat tak o účast na Mistrovství světa. Bohužel díky Mirkovu oslabení z Covid bylo jasné, že ho během dne zastoupí Tom Horák.

První zápas proti Šitbořicím dopadl výborně a ukázal, že Mirek je na tom o mnoho lépe, než v předchozím kole, kdy nastoupil čerstvě po nemoci. Tři body za zasloužené vítězství byly odměnou.

Druhý zápas proti mladé Svitávce je tradičně vypjatý a fyzicky náročný. Dobrý začátek znamenal vedení 3:0 . Bohužel soupeř zabral a správným tlakem srovnal na konečných 3:3, ale remíza byla velmi důležitá pro další vývoj, hlavně psychicky.
V dalším zápase kluci nastupovali proti vedoucí Svitávce Hrdlička starší – Jan Kripner. Zde se ukázalo, že tento den Svitávce vůbec nesvědčí a celý zápas měli naši borci navrch. Bylo z toho vítězství a velmi důležité 3 body.

Mirek se však v tomto zápase definitivně vyčerpal a musel jej od 4 . zápasu zastoupit Tom Horák.

Pro něj to byl velmi náročný vstup do rozeběhnutého turnaje. Ukázalo se to však dobrým tahem a Tom dotáhl proti Nezamyslicím zápas do vítězného konce.

Bohužel 10 bodů byl pro tento den konečný zisk.

Další dva zápasy proti Plzni a Brnu dopadly i přes vyrovnanou hru nezdarem a i když družstvo mělo více ze hry, nedařilo se jim proměnit šance a bohužel z toho vyplynuly dvě prohry.

Dneska velké díky celému týmu jako takovému – Miloš, Milan, Tom, Mirek, Luďa a Martin jako rozhodčí.
Šlapalo to na jedničku, jsme ve finále MČR a stále můžeme bojovat o mistrovství světa.