Bronz na Mistrovství ČR Elite 2022

Bronz na Mistrovství ČR Elite 2022

Na MČR v sálové cyklistice vybojovali Miroslav Gottfried, Ludvík Písek bronzové medaile.
Po nepříliš zdařilém konci sezony se nakonec Zlín ve složení Mirek Gottfried a Ludvík Písek dostali do finále MČR.

Předchozí výsledky již však naznačovaly, že to nebude lehký turnaj a vzhledem k množství tréninků a rozehranosti bude složité navázat na kvalitní hru ze začátku sezony.
První zápas proti domácí Svitávce byl těžký již kvůli převaze v hledišti. Přesto se dařilo dodržovat pokyny a nastavenou hru. Nakonec z toho vyplynulo vítězství pro Zlín v poměru 3:2 a naznačilo, že by to mohlo jít i v dalších zápasech.

V druhém zápase proti Favoritu Brno se však ukázala převaha a bezchybná hra ten den hrajícího družstva Brna. Zlín chvíli držel krok a pak již ovládlo hru na hřišti Brno a zaslouženě zvítězilo v poměru 7:3.

Poslední zápas proti Plzni mohl ještě poslat Zlín do finále a měli jsme to ve svých rukách. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, padlo spousta branek, ale ta poslední bohužel do kasy Zlína. Plzeň vyhrála 6:5, čímž se dotáhla na Zlín.

Poslední zápas ve skupině mezi Svitávkou a Brnem dopadl nerozhodně a tak si tyto dvě družstva zahrály finále.

Na Plzeň a Zlín zůstal souboj o třetí místo. Zde bylo od začátku jasné, že Plzeň bude hrát ze zabezpečené obrany a zkoušet rozhodnout ze standardních situací.
Z velkého množství šanci se však nedařilo navyšovat, zatímco Zlín si vyrovnanou hrou navyšoval náskok. Výsledek 6:3 znamenal pro Zlín zisk bronzových medailí pro rok 2022

Klukům gratulujeme