Vítězství na 3. kole ČP žáků

Vítězství na 3. kole ČP žáků

V neděli 13.11.2022 se uskutečnilo 3.kolo Českého poháru žáků v kolové. Vzhledem k účasti 10 týmů se turnaj hrál systémem dvou skupin, stejně jako světový pohár.
První družstvo ve složení Ríša Baxa – Krýša Struhař jasně vyhrálo základní skupinu se skore 29:0. Následně se v semifinále potkali s druhým družstvem Zlína a po výhře 8:0 postoupili do finále, kde i přes nepřesnou střelbu a nevýraznou hru vyhráli nad týmem Šitbořice 1 v poměru 3:1 a opět zvítězili v dalším kole českého poháru moravské skupiny.

Druhé družstvo ve složení Robča Hobza – Štěpa Buršík v základní skupině hned v prvním zápasu narazili na tým Šitbořic 1. Bohužel jejich spousta chyb a nevýrazný útok přineslo prohru 0:3. U dalších zápasů však jasně dominovali a základní skupinu skončili na druhém místě se score 22:3. Následně prohráli v semifinále v již zmiňovaném zápase s prvním družstvem Zlína. Poté je čekalo utkání s Druhým družstvem Šitbořic. Tento souboj byl velmi vyrovnaný, ovšem kluci oproti zápasu s Šitbořickou jedničkou zpřesnili střelbu i útok a zaslouženě vyhráli 3:2, čímž získali konečné 3. místo.

Třetí družstvo ve složení Víťa Samsonek – Jeremi Fišer si odbyli svou premiéru na turnajích. Remízou se s MO Svitávka 1 v poměru 1:1 a výhrou nad týmem Olomouce 2:1 se umístili v základní skupině na krásném třetím místě a zajistili si tak možnost bojovat o 5. místo. V tom však i přes urputnou snahu prohráli s družstvem Přerova 1 v poměru 0:2 a získali tak 6. místo. I tak je to však velmi hezké umístění a premiérový start této dvojice se velmi povedl.