Máme mistry ČR v kolové juniorů 2023

Máme mistry ČR v kolové juniorů 2023

Mistrovství České republiky v sálové cyklistice juniorů se konalo 22.4.2023 netradičně ve Frýdlantu nad Ostravicí

Za kolovou měl Zlín vybojovanou účast hned dvěma týmy a krasojízdu zastupovala Tereza Buršíková.
Zlín 1 hrál celou sezónu v různém složení. U brankáře Richarda Baxi se vystřídali jmenovitě Kryštof Struhař, Dominik Matras a Denis Matras.
V každém případě to mělo smysl v tom že kluci sebrali cenné zkušenosti do další sezóny.
Na finálovém turnaji jsme se rozhodli k netradičnímu kroku a to že taktéž každý zápas hrál jinak složený tým.
Dominik Kryštof a Richard hráli na své možnosti a svůj věk dobře a vybojovali sice poslední šesté místo, ale herně bylo vidět zlepšení oproti začátku sezóny.

Druhý tým byl kombinovaný Zlín/Favorit -Jáchym Baxa a Tadeáš Červik
Na finálovém turnaji ve Frýdlantu jsme ve skupině po rozpačitém začátku s Přerovem, kdy kluci prohrávali 0:2 začali hrát soustředěnou hru a první zápas nakonec zvládli a vyhráli ho 8:5.
Do druhého zápasu proti Šitbořicím jsme šli již s jistotou účasti v semifinále a možná i to mělo vliv na tento zápas a kluci prohráli v poměru 4:3.

Do semifinále jsme šli z druhé příčky proti vítězi druhé skupiny a horkému kandidátovi na titul, což bylo družstvo Svitávka 1.
Zápas začal jak jsme tušili a čekalo se jen na chybu, kterou naštěstí udělal soupeř a my ji využili a šli do vedení.
Bohužel i kluci přes výborný výkon udělali malou chybičku a Svitávka ji potrestala vyrovnávacím gólem. Celý zápas výborně zachytal Tadeáš, ale i dobrá obrana od Jáchyma nedovolila Svitávce již skórovat.
Šlo se tedy na penalty.
Bylo to velice dramatické, ale kluci byly dobře mentálně připraveni. Tadeáš chytil dvě penalty a vše proměnil. S jednou trefou se přidal i Jáchym a finále bylo naše. Dále si již po této výhře kluci vybojovali účast na ME juniorů.

Ve finále jsme se střetli s překvapením turnaj,e což byl tým Chodova.
Měli jsme jasný plán a taktiku a věděli jsme, že pokud ji kluci dodrží tak to vyjde a budeme mistři.
Co dodat, kluci udělali na čem ae domluvili a získali po výhře 5:3 titul mistra ČR 💪

Chválíme oba za skvělí přístup i v těch nejkritičtějších situacích, za srdce které vložili do všech důležitých okamžiků. Poděkování též patří všem, kteří se na tomhle úspěchu podíleli. Velké díky fanouškům, kteří na finále vytvořili parádní atmosféru, rodičům za přístup k přípravě obou hráčů, Milošovi Urbancovi za organizační věci a cenné rady, Pavlovi Landtovi za cenné rady a postřehy. A velký dík Pavlovi Buchtovy, který nám pomáhal se vším co jsme chtěli a pro tohle všechno je ten titul náš protože jsme skvělá parta a pomáháme si navzájem.
Děkujeme za skvělou sezónu na domácí půdě a teď pojďme udělat to samé na evropské úrovni!!!!

A nezapomeňme na krásné 4. místo Terky Buršíkové

Externí galerie fotek

DSC_1233
« z 28 »