2. kolo extraligy mužů 2023

2. kolo extraligy mužů 2023

Po velice vydařeném prvním kole, které pro Zlín 1 ve složení Ludvík Písek a Vojtěch Baxa skončilo vynikajícím třetím místem, se klukům podařil i vstup do druhého kola, kde si poradili z klubovou dvojkou v poměru 4:1.
Pak, ale přišli zápasy ve kterých chybělo i trochu štěstí a dalším průběhu už získala naše jednička pouze tři body za vítězství nad Mo Svitávka 2.
Nicméně jsem po dvou kolech mít 16 bodů je výborný výkon. V dalším kole budou kluci bojovat o postup na MČR ale také o záchranu v extralize. Věříme, že kvalitu na to mají a budou bojovat tak jak doposud.

Druhému družstvu ve složení Radek Adam a Tomáš Horák se na rozdíl od naší jedničky nevydařilo první kolo a páté místo bylo za očekáváním. Šli tedy do turnaje z cílem ukázat že mají na to hrát třeba i o titul.
Začátek turnaje tradičně zápas proti oddílové jedničce, ale jen navazoval na první kolo. Nedařilo se nic a prohra byla takovou fackou na začátek turnaje.
V dalším průběhu turnaje to byly zase ti hráči kteří umí hrát špičkovou kolovou a po třech výhrách a jedné remíze získali kluci třetí místo a vrátili se zpět do hry o účast na MČR.

Obě družstva ve třetím kole budou bojovat o účast na MČR, ale také o záchranu v extralize. Tak vyrovnaná je letos extraliga mužů.
Celkově je třeba vyzdvihnout především výkon Vojty Baxy, který vzhledem ke svému věku podává nadstandardní výkony v nejvyšší České mužské soutěži.

IMG_20230402_164012
« z 4 »