Závěrečné kolo II. ligy v kolové mužů

Závěrečné kolo II. ligy v kolové mužů

Závěrečné kolo II. ligy v kolové mužů proběhlo v sobotu 9.4.2022 Plzni a ve hře byla dvě postupová místa do I. ligy. Zlínská dvojice Martin Struhař, Vendelin Helis ztrácela po dvou odehraných kolech bod na vedoucí tým Chrastavy a druhou příčku držel díky lepšímu skóre tým Prahy.
Martin s Vendym vstupovali do turnaje s odhodláním vybojovat si postup a k prvnímu zápasu nastoupili proti Favoritu Brno. Kluci byli v úvodu utkání aktivní a svoji herní převahu postupně proměnili v dvoubrankový náskok. Druhý poločas utkání byl opět v režii našich hráčů, ale v jednom případě se Martin a vzápětí i Vendy dopustili chyby a soupeř srovnal stav skóre. V závěru utkání ještě Vendy po krásném uvolnění ze strany Martina ve vyložené pozici přestřeli prázdnou branku. Utkání skončilo remízou 4:4.
Dalším soupeřem zlínské dvojice byla Chrastava, vedoucí tým druholigové tabulky a výsledek utkání byl zásadní pro oba týmy z pohledu postupových ambicí. Vstup do utkání vyzněl lépe pro naše barvy, když se gólově střelou na přední tyč prosadil Martin Struhař. Vendy aktivně napadal soupeře a naši hráči přinutili brankáře Chrastavy k nedovolenému zákroku, který rozhodčí potrestal čtyřmetrovým úderem. Brankář soupeře obětavým zákrokem vystihl střelu Martina, ale razance střely byla taková, že následně musel brankář Chrastavy vyhledat ošetření v plzeňské nemocnici. Vystřelený míč mu totiž posunul nosní přepážku a utkání bylo ukončeno kontumačním výsledkem 5:0 ve prospěch zlínských barev.
V dalších utkáních již naši hráči neponechali nic náhodě a postupně deklasovali tým Prahy v poměru 7:1, pohlídali si vítězství na Olomoucí 4:2, zvítězili nad Plzní rozdílem třídy 6:1. Závěrečné utkání s Libercem bylo dlouho nerozhodné, přeci jen předchozích pět utkání odčerpalo hodně sil, ale kluci byli trpěliví a dvěma góly v závěru druhé půle srazili Liberec do kolen a potvrdili svou dominanci v turnaji.
Kluci odehráli výborný turnaj, úvodní remízový souboj s Favoritem hodili za hlavu a v dalších utkáních již nepřipustili, aby se soupeř dostal zpět do utkání. Základem jejich úspěchu byla zjištěná obrana, čehož důkazem je nejméně obdržených branek.
Vítězství v závěrečném turnaji stvrdilo postup dvojice M. Struhař, V. Helis do I. Ligy a dalším postupujícím je tým Chrastavy.