Vítězství na novoročním turnaji V Ehrenbergu

Dne 7.1. 2023 se konal v německém Ehrenbergeru mezinárodní turnaj v kolové, přičemž Zlín reprezentovala dvojice Radek Adam, Tomáš Horák. Pod taktovkou trenéra M. Lišky Chovančíka a jeho asistenta O. Chovančíka se jim podařilo bez jediné prohry celý turnaj vyhrát.

V základní skupině kluci narazili na jediného slabšího soupeře RVW Bilshausen, kterého jsme porazili 9:1. S dvěma kvalitativně stejnými družstvy z Německa (SG Langenwolschendorf a RV Gätringen)  si poradili vždy po koncentrovaném výkonu a zlepšené hře ve 2. poločase 4:2 a 7:3. Nejtěžšího soupeře skupiny, stávající mistry Evropy v kategorie U23 (německý Darmstadt),  porazili  těsným výsledkem 3:2 a jako jediný tým skupinu vyhráli bez zaváhání.

Do semifinále naše družstvo tedy postoupilo z 1.místa a zde je čekal druhý tým skupiny B, kterým byl německý Hofen (účastník ME v kolové U23 2022). S tímto velmi kvalitním týmem si kluci poradili nadmíru dobře a zápas rozhodli prakticky už v 1.poločase, který vyhráli 3:1. Ve 2.poločase svůj náskok udrželi a zvítězili 5:3. Výhrou si Radek s Tomášem zajistili postup do finále.

Ve finále opět narazili na mistry Evropy z německého Darmstadtu, kteří do finálového zápasu vstoupili s odhodláním, vrátit klukům porážku ze skupiny. Zápas byl od začátku vyrovnaný a 1.poločs skončil v poměru 1:1. V úvodu druhé půle naši hráči zvýšili aktivitu a minutu před koncem bylo jasné že si jdou pro vítězství. Zápas nakonec skončil výsledkem 5:4 a tím získal putovní pohár pro celkového vítěze turnaje..

Trenér byl s přístupem celého týmu v turnaji spokojen a věří, že to byl kvalitní přípravný turnaj před startem extraligy můžu, která odstartuje 4. března 2023 turnajem ve Zlíně.