Vítězství na 1. kole I. ligy juniorů 2023

Vítězství na 1. kole I. ligy juniorů 2023

V sobotu 21.1.2023 odstartovala v Brně 1.liga juniorů pro rok 2023 a Zlín má v nejvyšší juniorské soutěži pro letošní rok dvojnásobné zastoupení. Kombinované družstvo Zlín/Favorit Brno hrálo ve složení Jáchym Baxa, Tadeáš Červík a po výborném výkonu se stalo vítězem úvodního turnaje, Zlín 2 nastoupil ve složení Richard Baxa, Dominik Matras a po bojovném výkonu skončili na 6. příčce.

Zlín 2
Kluci byly nejmladším týmem a především to se projevilo na výsledku v celém turnaji i v jednotlivých zápasech. Konečné 6. místo je splnění cíle který jsem klukům před turnajem dál a jsem spokojený především s bojovností a disciplinovaným výkonem v průběhu celého turnaje. Celá sezóna je pro Zlín 2 především sbíráním cenných hráčských zkušenosti do dalších let.

Zlín/Favorit Brno
Kluci narazili hned na začátku turnaje na nejtěžšího soupeře a papírového adepta na celkové vítězství tým Svitávky. Zápas odehráli výborně, bez zásadních chyb a remíza 1:1 byla dobrým vstupem do turnaje.
Věděli jsme, že pokud chceme vyhrát turnaj, musíme hrát všechny zápasy soustředěně a dávat soupeřům hodně gólů. To se dařilo, když kluci všechny zbývající zápasy vyhráli a to bez větších problémů a díky lepšímu skóre se stali i celkovými vítězi turnaj. Oceňuji výkon obou hráčů, ale především Tadeáše, jelikož hrál se zdravotním omezením a to ne lehkým. Doufám, že dobrým vstupem do sezóny se kluci neuspokojí a budou i nadále trénovat stejně usilovně, jako dosud a potvrdí v dalších kolech a vybojují se možnost reprezentovat Českou republiku na ME juniorů.

IMG-20230122-WA0000
« z 5 »