1. místo na mezinárodním turnaji v Gärtringenu.

V sobotu 6.1.2024 se uskutečnil mezinárodní turnaj v kolové v Gärtringenu. Tento turnaj se každoročně pořádá k datu tří králů a Zlín zde měl zastoupení dvojící Radek Adam, Tomáš Horák. Kluci v turnaji nastoupili téměř po měsíční herní pauze, přičemž turnaj se hrál na dvě skupiny a každá skupina se hrála na samostatné hrací ploše.

První skupinový zápas byl proti švýcarskému Mosnangu, který kluky v listopadovém finále světového poháru, konaném ve Zlíně, porazil a jde o tradičního soupeře s účastí na světových pohárech v kolové. Kluci šli do zápasu povzbuzeni trenérem Janem Krejčím, který jejich zápas uvedl „Představte si, že jsou to trpaslíci a vy je smetete ze zahrady!“ Hned v úvodu zápasu se náš tým ujal vedení, které postupně navyšoval. Utkání nebylo bohaté na brankové příležitosti, góly do soupeřovy branky padaly po rohových úderech a náš tým vycházel především ze zabezpečené obrany. Konečný výsledek utkání byl 6:4 pro Zlín.

Ve druhém skupinovém zápase zlínští nastoupili proti německému Kemnatu. Po přesných nahrávkách šli Radek s Tomášem do vedení. Průběh první půle byl vyrovnaný a další brankové příležitosti kluci proměnili z rohových úderů a zvýšili stav utkání v poločase na 3:1. V závěru zápasu německý tým snížil na rozdíl jednoho gólu proměněným čtyřmetrovým úderem, ale vzápětí Tomáš přesnou ranou stanovil konečný výsledek utkání 4:2 pro Zlín.

Závěrečným soupeřem ve skupině byl domácí tým z Gärtringenu. Na poměrně nervózním utkání se podepsal i chybující rozhodčí, nicméně remízový stav utkání 3:3 kluci udrželi a zajistili si první místo ve skupině a tím pádem postup do semifinále.

Semifinálové utkání bylo ryze české, když soupeřem Zlína byla dvojice ze Svitávky ve složení Jan Kripner a Jan Hrdlička. Ve třetí minutě utkání za stavu 3:3 se útočník Svitávky zranil a bohužel i přes zásah zdravotníků nemohl utkání dokončit. Zápas byl kontumován 5:0 pro Zlín.

Ve finále zlínští opět narazili na Mosnang. Průběh utkání byl velmi vyrovnaný a napínavý. Jednobrankový náskok Zlín neudržel, když v závěru druhé půle Mosnang srovnal stav utkání na 4:4. Následovalo prodloužení a Zlín šel opět do vedení po zahrání rohového úderu. V závěru zápasu naopak Mosnang zahrával rohový úder, kteří naši hráči ubránili, ale rozhodčí odpískal trest Tomáše na malém brankovišti. V tu chvíli zbývalo 15 vteřin do konce prodloužení a trest byl ze strany Švýcarů proměněn. Za nerozhodného stavu následovala střelba penalt. Tomáš byl ve střelbě bezchybný a proměnil obě penalty. Radek proměnil pouze jednu, ale i to stačilo k vítězství, protože Radek dvě ze tří penalt Mosnangu chytil. K výsledku Radek Adam podotýká: „Z vítězství jsme měli radost, i když byla cesta za ním trnitá. Jsme rádi, že náš trénink rohů začíná přinášet ovoce a náš herní styl začíná být na turnajích stabilnější. “ Hráči rovněž poděkovali Janu Krejčímu, který odvedl v roli trenéra super práci a dal týmu psychickou pohodu.