Titul Mistrů ČR žáků 2023 putuje do Zlína

Titul Mistrů ČR žáků 2023 putuje do Zlína

V Sobotu 10.6.2023 se v Domažlicích uskutečnilo finále Mistrovství České republiky v kolové žáků. Náš oddíl zde měl hned dvě zastoupení. Druhé družstvo ve složení Robert Hobza – Štěpán Buršík vstupovalo do turnaje s ambicemi se poprat o bronzový kov. To se však i díky předchozímu tréninkovému výpadku Štěpána kvůli zlomené noze nepodařilo. “Kluci nehráli kompaktně a neprodali schopnosti, které mají.” komentoval výkon druhý trenér Martin Struhař. Díky prohrám s naší jedničkou, Chodskem 1 a Šitbořicemi 1 tak již bojovali jen o čtvrté místo. Tento boj pro ně však také nebyl úspěšný. Ikdyž vyhráli nad Libercem, Přerovem i Chrastavou, tak porážka s Chodskem 2 a horší skóre je odsoudilo na konečné šesté místo.

Zato první družstvo ve složení Richard Baxa – Kryštof Struhař potvrdili roli favorita. I když poslední finálové utkání bylo zprvu mírně dramatické, kdy poločas kluci vyhrávali těsně 2:0, v druhé půli už nenechali nic náhodě a jasně zvítězili 5:0.
Turnajem tak prošli bez sebemenšího zaváhání. Jisté brankařské zákroky Ríši, spolehlivá obrana Kryštofa a drtivý útok obou vedlo k neuvěřitelnému turnajovému skóre 48:0. Zaslouženě tak potvrdili letošní nadvládu v kategorii žáků a získali titul Mistrů České republiky.
“Jsem na kluky hrdý, jak přistoupili k přípravě po celý rok. Jejich úsilí se zúročilo a doufám, že na tyto výkony navážou i v kategorii juniorů” prozradil první trenér Jiří Ondlevec.

Tabulka:

20230610_155649
« z 24 »