První dvě příčky na kvalifikaci o 1. ligu juniorů

První dvě příčky na kvalifikaci o 1. ligu juniorů

Kvalifikační turnaj o postup do první ligy junioru se konal 21.10.2023 v Chrastavě. Za Zlín se v turnaji účastnily dva týmy, a to Sokol Zlín 1, Jáchym Baxa a Richard Baxa, a Sokol Zlín 2, Dominik Matras a Kryštof Struhař. Turnaje se účastnilo celkem devět týmu rozdělených do dvou skupin.

Zlín 1 si poradil ve skupině se všemi svými soupeři s postupnými výsledky: Chrastava 0:13, Šitbořice 3 0:15, Olomouc 0:8, Chodov 0:8. Skupinové skóre tedy měli 44:0 a postupovali do další fáze turnaje z prvního místa. V semifinále narazili na soupeře ze Šitbořic 2 a opět hladce vyhráli v poměru 5:1. Vybojovaný postup do finále, kde je čekalo překvapení turnaje Zlín 2, který postupně ve skupině remizoval s Favoritem Brno 3:3, s týmem Šitbořic 2 vyhráli 5:3 a s Lokomotivu Liberec 4:3. Do semifinále šli také z prvního místa ze skupiny, kde ale dostali papírově velice silného soupeře tým Milo Olomouc, se kterým v základní hrací době remizovali 1:1. Na penalty po skvělém výkonu Dominika v brance vybojovali postup do finále, a tím pádem i do první ligy juniorů. Ve finále výsledkem 0:7 podlehli Zlínu 1.

První tři týmy: Zlín 1, Zlín 2, Šitbořice 2 postupují hned z prvního dne do nejvyšší soutěže juniorů. Zbývající v pořadí: Milo Olomouc, Chodov, Favorit Brno, Lokomotiva Liberec, Šitbořice 3, Chrastava se budou účastnit nedělního turnaje v Liberci o zbývající 3 místa v nejvyšší juniorské lize.

Hodnocení trenéra:
Zlín 1: Po bezchybném výkonu, dle očekávání, ovládl celý turnaj. Vyzdvihnout se dá zlepšená střelba Ríši, ale našly se zde i drobné nedostatky, které jsou třeba v naprosto tristním proměňování rohových úderů. Z cca 20 rohů kluci dali 2 góly, což je pouze 10% úspešnost a pokud chceme pomýšlet na první příčky v první lize musíme proměňování rohů zlepšit, alespoň na 70%, na čemž budeme usilovně pracovat. Dále je potřeba zlepšit rychlost a přesnost nahrávek. Z celkového pohledu kluky chválím za koncentrovaný výkon a dodržování taktických pokynů.

Zlín 2: Kluci spolu zahajují první sezónu v juniorské extralize a jejich 2. místo mě velmi mile překvapilo, nicméně předvedená hra, především v první polovině turnaje, byla na velice nízké úrovni. Osobně mně tam chybí větší bojovnost a přesnost ve hře do útoku a jednoznačně musí oba kluci zapracovat na razanci a přesnosti střel. Za konečný výsledek kluky chválím. Především by si z tohoto turnaje měli odnést to, že bez sebevědomí a bojovnosti to na nejvyšší úrovni nejde hrát.

20231021_095633
« z 14 »