Na druhém kole Škoda Extraligy zvítězil tým Zlína, který se kvalifikoval také na mistrovství Evropy.

V sobotu 7. května se v tělocvičně základní školy v Želechovicích nad Dřevnicí uskutečnilo 2. kolo nejvyšší české soutěže, jejímž pořadatelem byl oddíl ze Zlína. Sedm nejlepších dvojic pro rok 2022 zde v 21 zápasech bojovalo o další důležité body do průběžné klasifikace.

Po prvním odehraném kole se v nejtěžší situaci nacházely dva týmy. A to sice týmy Prima Nezamyslice ( Petr Přikryl / Martin Přikryl ) , kteří na prvním kole ve velmi oslabené improvizované sestavě nezískali bohužel ani jeden bod. Na druhé kolo již dvojice přijela ve svém původním složení, avšak zranění Petra Přikryla týmu umožnilo odehrát pouze dvě utkání. První z nich prohrál tým z Hané s Favoritem Brno. Ve druhém zápase však dokázal porazit Sokol Šitbořice , nejmladší tým letošního ročníku, stále hrající kategorii U23. Po druhém utkání tak ze zdravotních důvodů nezamysličtí hráči turnaj vzdali a další čtyři zápasy tak bohužel prohráli kontumačně 0:5. Díky jedné výhře se však v turnaji umístili na předposledním, šestém místě. V průběžném pořadí jim tak po odehrání dvou kol patří dělené 6. místo se ziskem pouhých 3 bodů.

Právě tým Sokola Šitbořice ( Martin Drabálek / Štěpán Urbánek ) , kteří se po skvělých výkonech v minulé sezóně dostali do nejvyšší soutěže, předváděl s podstatně papírově silnějšími a zkušenějšími týmy velmi dobré výkony. Většinu zápasů dokázali svým soupeřům značně znepříjemnit a ukázali tak, že se do Extraligy neprobojovali náhodou. Bohužel však ale z tohoto obětavého snažení nevzešel zisk bodu a mladíci ze Šitbořic skončili v turnaji na posledním, sedmém místě. Na děleném 6. místě jsou po dvou kolech spolu s týmem Nezamyslic.

Tým Startu Plzeň ( Ondřej Kydlíček / Josef Reindl ) přijel do Želechovic ve skvělé formě. Po pátém místě na prvním odehraném kole, začal západočeský tým sbírat důležité body hned od prvního utkání, kdy porazil vítěze prvního kola SC Svitávku. K této výhře pak přidali plzeňští ještě tři výhry s týmy Šitbořic, Favoritu Brno a Nezamyslicemi a jednu remízu s týmem MO Svitávky a se 13 body se tak v turnaji umístili na skvělém druhém místě. Tento skvělý výsledek posunul Plzeň v průběžném pořadí na čtvrté místo s náskokem tří bodů na MO Svitávku.