Mistři České republiky v kategorii Elite putuje opět do Zlína

Finále MČR mužů se konalo v sobotu 1.7.2023 v Plzní.
Za Zlín se do finálového kola probojoval jeden tým Zlína. Sokol Zlín 2 Radek Adam a Tomáš Horák. Na tento turnaj se kluci připravovali velice zodpovědně a také to posléze bylo vidět na jejích hře.

První zápas byl velmi náročný, jelikož soupeř Favorit Brno obhajoval titul z minulého roku. Kluci hráli výborně i přesto že byl zápas vyrovnaný neudělali žádnou hrubou chybu a trpělivě si počkali do závěrečné fáze zápasu a rozhodli až poslední ranou, kterou proměnil Tom a první tři body byly naše.

Ve druhém zápase jsme narazili na výborně připravený tým SC Svitávka. Zápas byl velice náročný a vyrovnaný a smírně skončilo i skóre 2:2.

Dalším soupeřem byla MO Svitávka (favorit celé soutěže). Oba dva mladé týmy z velkými ambicemi předvedli krásnou kolovou se spoustou pěkných akcí a gólů. Naši kluci, ale byli jasně lepší v koncentrovanosti a trpělivě si došli k vítězství 6:5 a postupu do finále.

Poslední zápis skupiny byl proti výborně hrajícímu týmu Plzně. Naši kluci ale i v tomto zápase dokázali vyhrát 4:2 a opět to bylo trpělivě bez chyb.

Finálovým soupeřem se tak tak stalo družstvo SC Svitávce.
První poločas byl vyrovnaný a na obou stranách to byl koncentrovaný výkon s minimem chyb. Odhodlání našich kluků zvítězit však bylo silnější a asi v polovině druhého poločasu naše mužstvo přebralo otěže zápasu do svých rukou a po vítězství 5:3 se mohli radovat s mistrovského titulu.
Navíc jim v součtu všech kol vyšel i boj o MS a jako první tým v historii Zlínské kolové budou reprezentovat Českou republiku na MS ve Skotsku.

Celá sezóna nakonec tedy skončila, jak jsme si představovali a k čemu jsme ve všech kategeroiích směřovali. Jsme mistři v žácích, juniorech, U23 i elite a sezóna ještě nekončí. Čeká nás Mistrovství světa a na podzim turnaje nižších lig, kde máme také svá zastoupení.