2. místo na dalším kole Světového poháru v Hähnleinu

2. místo na dalším kole Světového poháru v Hähnleinu

Skvělého úspěchu dosáhla dvojice Radek Adam, Tomáš Horák pod trenérským vedením Milana Lišky Chovačíka na turnaji světového poháru v Německu.

V pořadí čtvrtý závod světového poháru v kolové se uskutečnil v německém Hähnleinu a Česká republika měla dvojnásobné zastoupení. Radek Adam, Tomáš Horák chtěli navázat na úspěšné vystoupení na MS ve Skotsku a pro plzeňskou dvojici Ondřej Kydlíček, Josef Reindl to bylo letošní první vystoupení v soutěži světového poháru.

K prvnímu utkání nastoupila dvojice R. Adam, T. Horák proti francouzské dvojici Quentin Seyfried / Mathias Seyfried a do vedení poslal český tým Radek. Francouzi nenechali český tým odskočit, srovnali stav na 1:1 a i když po rohovém úderu naši hráči šli do vedení, v poločase byl stav 2:2. Rovněž druhá půle utkání byla herně vyrovnaná a utkání skončilo remízou 3:3.

Soupeřem českého týmu v dalším utkání byli úřadující mistři světa z Glasgow Andre Kopp / Raphael Kopp. Vstup do utkání se povedl našim hráčům, kteří si postupně vybudovali vedení 3:0, ale německý tým minutu před půlí snížil na 3:2. Střela Radka k přední tyči přinesla dvoubrankový náskok a v polovině poločasu vedení 4:2 pro naše barvy. Do druhého poločasu lépe vstoupil soupeř a hned na začátku snížil na rozdíl jedné branky a po ošetřování Radka (rameno) z rohového úderu srovnal německý tým stav skóre na konečný výsledek 4:4.

Souboj s japonskou Osakou byl jednoznačnou záležitostí naší dvojice, když v polovině utkání vedl český tým 4:0 a konečný stav utkání byl 10:0.

V poslednímu utkání čekal český tým rakouský Dornbirn 2 a opět to bylo utkání bohaté na góly, přičemž o gólovou nadílku se postarali především naši hráči. Poločas utkání skončil 6:1 pro český tým a když útočná hra pokračovala i v druhé půli, naši hráči slavili vysoké vítězství 10:4.

Semifinálovým soupeřem českého týmu byl Schiefbahn, zkušený a technicky velmi vyspělý německý tým. Český tým hrál ze zajištěné obrany a ujal se vedení po krásné střele Radka do zadního růžku soupeřovy branky. V polovině utkání vedl český tým 2:1, když autorem branky byl opět Radek. V druhém poločase proměnil český tým dvě útočné akce a soupeř stihl pouze korigovat na rozdíl gólu. Vítězství po český tým v poměru 4:3 a postup do finále.

Ve finále SP nastoupil náš tým proti rakouské dvojici Schnetzer Feurstein, kde však rakouský tým díky svým zkušenostem zvítězil v poměru 12:3. I přes tuto finálovou porážku je druhé místo výborným výsledkem a ukázkou vysoké kvality této dvojice.

Díky tomuto výsledku si kluci zajistili účast ve finále Světového poháru, které se uskuteční 25.11.2023 ve Zlíně.

Konečná tabulka:

1. RV Dornbirn 1 Patrick Schnetzer / Stefan Feurstein
2. TJ Sokol Zlin Tomas Horak / Radek Adam
3. RSC Schiefbahn Marius Herrmanns / Sven Holland-Moritz
4. RV Obernfeld Andre Kopp / Raphael Kopp
5. VC Dorlisheim Quentin Seyfried / Mathias Seyfried
6. TJ Start Plzen Ondrej Kydlicek / Josef Reindl
7. RV Dornbirn 2 Pascal Fontain / Jürgen Türtscher
8. RC Winterthur Roman Baumann / Tim Russenberger
9. RSV Hähnlein Loris Conrath / Marvin Conrath
10. RV Osaka 2 Tokuhiro Noboru / Uramoto Taiga

Záznam z turnaje:

UCI Cycle-Ball World Cup 2023 Haehnlein – Twitch

E314A848-85D0-444E-8DA2-3FADE6BD0B49
Orientation: 1
« z 5 »