1. kolo kvalifikace ligy U23

1. kolo kvalifikace ligy U23

V sobotu 27.1.2024 se uskutečnilo první předkolo nejvyšší soutěže kategorie U23. První družstvo Zlína ve složení Vojtěch Baxa – Jáchym Baxa má zajištěnou účast v lize díky druhému místu na MČR v minulém roce. Třetí družstvo ve složení Denis Matras – Adam Uhrovič se bohužel nemohlo zúčastnit díky nemoci prvně jmenovaného. Proto do turnaje nastoupilo družstvo TJ sokol Zlín – Prštné 2 ve složení Vendelín Helis – Tadeáš Červík a TJ sokol Zlín – Prštné 4 ve složení Kryštof Struhař – Dominik Matras. Obě družstva byla vylosována do jedné skupiny, kde jim byli soupeři MO Svitávka, Spartak Přerov a Sokol Šitbořice.

Ve vzájemném zápase byla jednoznačná převaha druhého družstva znát, avšak skóre 4:0 dávalo najevo, že mladíci jsou připravení prát se o každý bod. Druhý zápas proti Přerovu opět dvojka nezaváhala a vítězstvím 5:1 jasně dominovali. Třetí zápas s pozdějšími překvapivými vítězi Sokolem Šitbořice byl od začátku velmi vyrovnaný a rozhodovali drobné chyby, kterých udělalo naše družstvo více a proto prohráli v poměru 1:2. Poslední skupinový zápas proti MO Svitávka byl od začátku v režii zlínských borců. Výbornou obranu Vendelína a brankářské zákroky Tadeáše kluci podpořili útokem a konečný výsledek 3:2 jim zajistil Druhé místo ve skupině. Díky hracímu systému, kdy do kříže s druhou skupinou se hrálo o umístění v rámci stejných umístění ve skupině nám bylo přisouzeno kombinované družstvo Svitávka/Plzeň. Toto složení však naši dvojici zaskočilo a vítězstvím 0:6 odsunuli naše zástupce na konečnou čtvrtou pozici. Turnaj byl prvním vystoupením naší dvojice, která měla za úkol se sehrávat a pohodlně postoupit do hlavní soutěže ligy U23.

Čtvrté družstvo mělo za cíl získávat zkušenosti ve vyšší věkové kategorii, než působí. Postupná prohra se všemi soupeři ukázala nejen slabiny nejmladšího týmu soutěže, ale naopak i přednosti v podobě statečného brankářského výkonu Dominika a srdnatému nasazení Kryštova v obraně.

Slovo trenéra Martina Struhaře (zaskakoval za Pavla Landta): “Celkově hodnotím působení našich kluků velmi pozitivně. Turnaj prověřil připravenost závodníků do sezóny. Je před nimi ještě kus práce, ale věřím, že minimálně dvě družstva budou bojovat o cenné kovy v rámci kategorie U23 a o účast na Mistrovství Evropy U23”.

Fotogalerie: https://eu.zonerama.com/PetrHP/Album/11002695