Víkend plný zlínských úspěchů

Úspěchem skončil pro zlínskou dvojici Radek Adam – Tomáš Horák mezinárodní turnaj v kolové v Šitbořicích. V konkurenci čtyř domácích týmů a dvou zahraničních vylepšili svou druhou příčku z loňského roku a stali se vítězi turnaje. Ve svém úvodním utkání turnaje kluci nastoupili proti extraligové dvojici MO Svitávka (Hrdlička Jiří ml., Roman Staněk) a v poločase utkání byl stav 4:3 ve prospěch Svitávky. V druhém poločase si Tomáš s Radkem bezchybnou hrou v obraně pohlídali útočné pokusy soupeře, Radek získal v bráně jistotu a utkání skončilo vítězstvím Zlína v poměru 6:4.

V utkání s domácí dvojicí Šitbořic si kluci postupně vybudovali tříbrankový náskok a vše vypadalo na celkem jednoznačný výsledek. Soupeř, povzbuzovaný zaplněnou halou, se v úvodu druhého poločasu vstřelenou brankou dostal zpět do hry. Minutu před závěrem utkání se Šitbořicím podařili snížit stav skóre na rozdíl jedné branky, ale závěr utkání si již Radek s Tomášem pohlídali a slavili vítězství v poměru 4:3.

Proti Favoritu, který nastoupil ve složení P. Šmíd, R. Zvolánek, viděli diváci utkání bohaté na góly a brankostroj odstartoval výstavním ránou do zadní šibenice Radek. Naši hráči si v průběhu celého utkání udržoval minimálně tříbrankový náskok a zaslouženě brali vítězství v poměru 8:5.

Zápas s německý Ehrenbergem měli kluci po celou dobu pod kontrolou a s přehledem ho vyhráli v poměru 5:0. Před utkáním s dalším německým týmem ze Zscherbenu bylo z průběžné tabulky jasné, že vítězství v turnaji zajistí Radkovi s Tomášem alespoň remíza. V týmu Zscherbenu se zranil brankář a do utkání se Šitbořicemi a Zlínem nastoupil Jan Hrdlička. V prvním poločase se naši kluci prakticky nedostali ke střelbě a soupeř potrestal jejich nesoustředěnost třemi vcelku lacinými brankami. V druhé půli utkání se i naši hráči díky přesnějším nahrávkám střelecky prosadili a rovněž se projevila jejich fyzická kondice. Utkání skončilo nerozhodně 3:3 a Radek s Tomášem mohli slavit vítězství v turnaji.

V průběhu turnaje předváděli kluci vyrovnané výkony, dokázali se plně koncentrovat na hru a zejména v posledním utkání s německým Zscherbenem dokázali dotáhnout i nepříznivý vývoj utkání. Dosaženými výsledky, předváděnou hru i celkovým vystupováním zanechali Radek s Tomáš v Šitbořicích velmi dobrý dojem. Stejného názoru byli i pořadatelé turnaje, kteří Radka s Tomášem pozvali k obhajobě turnajového vítězství v příštím roce.

Mužskému klání předcházel dopolední turnaj žáků. Zde obsadila dvojice Štěpán Buršík – Robert Hobza 4. místo.

V rámci série Šitbořických turnajů jsme měli zástupce i v kategorii juniorů. V pátečním turnaji obsadila kombinovaná dvojice Zlín/Brno ve složení Jáchym Baxa – Tadeáš Červík 2. místo, když v průběhu turnaje kluci podlehli jen vítězné dvojici MO Svitávka v poměru 2:3.

V závěru víkendu se uskutečnila ještě soutěž 1. kolo Mistrovství oblasti juniorů, která se konala v Přerově. Zde měl náš klub ve hře jedno družstvo ve složení Kryštof Struhař – Dominik Matras. Tato dvojice spolu nastoupila jako přípravu na příští sezónu, jelikož Kryštof ještě letos hraje primárně v kategorii žáků. I tak si kluci nevedli špatně a obsadili 3. místo po porážce od družstev Přerov 1 a Olomouc 1.